strider
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Tue Jan 23, 2018 10:13 pm
Miesto
Eriador (Hranice hôrky a divočiny)
Čas
Je hlboká noc, ostatné ako na príbehu
Počasie
Ako na príbehu
Dej
Aragorn sa stretne s Elgarain... Ako ďalej sa dozvieme v príbehu Very Happy
Účastníci
Elgarain a Chodec
----
ÚVODNÝ POST
Eriador Hranice Hôrky a divočiny
---
Kráčal som nočnou krajinou, pevnosť bola niekde ďaleko za mnou aj so všetkými svojimi starosťami, ktoré sa skrývali za hrubými múrmi. Bol som slobodný, kráčal som tam, kam som potreboval. Putovanie o samote skrýva svoje nebezpečenstvá aj radosti. A toto bola tá radosť, kráčať pod hviezdnatou oblohou. Bol som sám, alebo sa mi to len zdalo? Zastavil som, čakal som a načúval. Zdalo sa mi že počujem akési kroky, alebo to bol len vietor v korunách? Rozhliadal som sa naokolo, napínal zrak do tmy, keď tu zrazu som zistil, že sa nemýlil. Uzrel som neurčitú tmavú postavu kráčajúcou pod hviezdami. Nevedel som určiť o koho sa jedná, je to žena alebo muž? Ale podľa postavy by som typoval skôr na ženu, tie sa v týchto končinách obvykle nevyskytovali... ,,Dobrý večer." pozdravil som.
Elgarain
Elgarain
Počet príspevkov : 4
Join date : 23. 01. 18

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Wed Jan 24, 2018 9:41 pm
Dnes v noci som sa prechádzala v lese.  Myšlienky, víriace v mojej hlave mi nedali spať a tak som sa rozhodla nechať sa upokojiť nočným vánkom a zvukmi lesných živočíchov. Zrazu som začula jemný šuchot lístia. Vďaka dlhoročnému cviku som sa nestrhla a dokonca ani neotočila tým smerom, iba som spomalila krok a snažila sa načúvať. Tieto zvuky s istotou spôsobil človek, usúdila som podľa rytmu. Pravdepodobne to bude hraničiar, pretože krok bol pomerne ľahký. Zatiaľ som nemala príležitosť spoznať ani jedného z nich osobne, ale vedela som, že sa vyznačujú obratnosťou v prírode, takže je zrejmé, že sa budú pohybovať potichu. Zrazu jeho kroky zastali, pravdepodobne niečo spozoroval, možno mňa. O správnosti môjho úsudku ma utvrdil nasledujúci pozdrav: "Dobrý večer." "Dobrý večer." odvetila som.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Fri Jan 26, 2018 3:52 pm
Pozeral som sa do očí mladej dievčiny. Odkiaľ asi prišla? Kam vedú jej kroky? Kto je? v hlave sa mi rojili otázky. Ale musel som ich potlačiť. Bola pekná hviezdnatá noc, nedotknutá činnosťou človeka, nachádzal som sa na mieste, kde sa v dobách rozmachu Dúnadanov málo ťažilo a bol to súvislý postarší porast, nebol mladý a ani starý. ,,Kto si?" opýtam sa. Hraničiari do týchto oblastí chodili často, ale nestavali si trvalé obydlia, ale chodili sem strážiť hranice a pramálo zasahovali do prírody, iba ak odniesli drevo na oheň alebo na chatrný prístrešok... Boli často na cestách a nie vždy sa vracali tou istou trasou, boli slobodní a neviazaní na cesty.
Elgarain
Elgarain
Počet príspevkov : 4
Join date : 23. 01. 18

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Sun Jan 28, 2018 12:10 am
Predo mnou stál muž, na hlave mal kapucňu stiahnutú hlboko do očí, na tvár mu padal tieň. Postavu mal stredne vysokú, takže ma prevyšoval asi o pol hlavy. Oblečené mal typické hraničiarske oblečenie - nohavice, dlhú košeľu prepásanú opaskom, na ktorom mu visel meč, nôž a niekoľko malých vrecúšok. Cez plecia mal prehodený plášť, ktorý ho zahaľoval od hlavy takmer po členky. "Kto si?" spýtal sa ma. Hlas mal príjemný. "Moje meno je Elgarain." odvetila som.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Tue Jan 30, 2018 2:52 pm
Bol som pokojný, nemalo mi čo hroziť a ona, bola navyše mladá a neskúsená, teda zdalo sa mi a kto iný ako budúci hraničiari, či hraničiari sa motali po hraniciach? Veď toto miesto je bezútešné, bez ohňa, ciest, strechy nad hlavou... Ale predsa ma to prekvapilo, že čoraz viac ľudí kráča smerom k pevnosti, alebo len chcú prosiť hraničiarov o pomoc? Ale Elgarain, ako sa predstavilia, nevyzerala na niekoho, kto by potreboval pomoc. ,,Mne hovoria v týchto krajoch, ba aj v iných Chodec, áno tak ma volajú a zrejme si to meno počula." povedal som. ,,Chodcom ma volajú."  Chodec nebolo moje pravé meno, ale Chodcom som bol v očiach iných, bežných hostinských, roľníkov, proste ľudí, ktorý žili svoj pokojný a nerušený život. A ten mali, aj keď si to neuvedomovali, najmä zo strany hraničiarov, lebo nevedel by som si predstaviť tých dedinčanov a sediakov a pomätených (Very Happy) hobbitov ako bránia svoje územie pred nepriateľmi.
//: nemusíš písať to čo Chodec povedal, iba tvoja postava zareaguje na to čo povedal, napríklad na otázku, v realite predsa, nebudeš opakovať otázku (skúšky a matiku nerátam) tvoja postava vie čo povedal lebo hoc sme my za compom naše postavy sú úplne vpohode a bavia sa zoči voči ušetrí to robotu
Elgarain
Elgarain
Počet príspevkov : 4
Join date : 23. 01. 18

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Tue Jan 30, 2018 4:32 pm
Chodec... To meno mi v hlave zaznelo ako niečo známe, avšak nemohla som si spomenúť, kedy, kde a v akej súvislosti a či vôbec som ho počula. Pohľadom som sa snažila preniknúť tieň zahaľujúci jeho tvár, no nedarilo sa mi to. Všimla som si, že zboku na nás dopadá svit mesiaca, preto som sa nebadane pohla tak, že mi osvecoval chrbát. Teraz svetlo luny mierne rozohralo tieň na chodcovej tvári a ja som mohla s istotou povedať, že som ju už niekedy videla. Keďže som však nevedela, kde, odvetila som: <b> "Žiaľ, aj keď je určite známe, som tvoje meno ešte nepočula. Ale podľa tvojho odevu súdim, že patríš medzi hraničiarov." <->b>
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Tue Jan 30, 2018 6:13 pm
Pozrel som sa na Elgarain a jedným pohybom som si zhodil z hlavy kapucňu, ktorá mi na tvári robila tieň, sledovala ma. Skúmala moju tvár. ,,Áno patrím medzi hraničiarov." potvrdil som jej slová. Chodcom ma volali sveta neznalý ľudia, ktorý si žili na svojich statkoch a celý život sa nikde nepohli. Pozeral som sa na Elgarain, bola mladá avšak ja som ju videl ako siluetu. ,,Som ich kapitán,Hlava hraničiarov..." prezradil som. Načo to skrývať? Možno by sa k nám pridala a rozšírila by naše rady, to by bolo ideálne, bolo nás málo a Ithiliten volá o pomoc, majú málo hraničiarov, ale to má aj Eriador a jeden problém je, že nemám hraničiarov vycvičených. Je ich málo aj na Eriador.
Elgarain
Elgarain
Počet príspevkov : 4
Join date : 23. 01. 18

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Tue Jan 30, 2018 10:57 pm
Chodec si zložil kapucňu, takže som konečne uvidela jeho tvár, ktorej mužné črty zvýrazňovalo chladné svetlo mesiaca. Jeho oči boli prenikavo modré, premeriaval si ma. Najprv tvár a potom postavu. Cítila som sa zvláštne, nebolo mi to veľmi príjemné. Rukou som sa mimovoľne dotkla rukoväte meča. To ho očividne prekvapilo, pretože svoj pohľad zabodol do mojich očí. Ja som jeho skúmavý pohľad opätovala a keďže som nechcela budiť podozrenie, ruku som od meča odtiahla. Po chvíli vzájomného premeriavania sa pohľad sklopil. Mlčanie už začínalo byť napäté, preto som sa spýtala: "Prečo nie si v pevnosti s ostatnými?"
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Wed Jan 31, 2018 12:03 pm
Pozrel som sa na Elgarain. Rukou siahla na meč, ktovieako ma to neprekvapilo. Veď kto by nebol prekvapený keď uprostred ničoho uvidíte nejakú druhú osobu a kešte k tomu hraničiara. Ľudia nám hraničiarom neverili, ale zdalo sa, že Elgarain má akýsi prehľad.,,My sa v pevnosti, zdržiavame len v prípade nutnosti a mladý hraničiari tam ostávajú trénovať so svojimi majstrami a ja som tu v službe." povedal som jej a neuhýbal pohľadom. Chápal som jej slová, bola proste v tomto smere neznalá, hoc bola celkom dobre ozbrojená, ja som mal meč, ale užíval som k súboju nože a dýky, meč bol zlomený, veľa sa s ním nedalo robiť, ale predsa som ho nosil so sebou.
Sponsored content

[SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari Empty Re: [SH] Aragorn ,,Chodec" a Elgarain-Hraničiari

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru