strider
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

+2
Jordi Nagye
Admin-Strider
6 posters
strider :: HRA :: HRA
Goto down
Jordi Nagye
Jordi Nagye
Admin
Počet príspevkov : 33
Join date : 15. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 02, 2017 6:20 pm
Knižnica
Sedel som tam za stolom a pozeral na Faramira a Chodca ako duch. Chodec si vytiahol nejaké lístky, ktoré si dal do fajky a začal si poťahovať, ten dym ktorý z toho šiel mi s prekvapením voňal. Upriem svoj pohľad na Faramíra a chvíľu porozmýšľam nad jeho otázkou, nevedeľ som s presnostou odpovedať: "No..  nepremýšľal som ešte nad tým. Už dobrých pár rokov sa túlam po svete.." poviem mu. Nebol som zvyknutý na takú spoločnosť, väčšinu som bol sám s mojím lukom a myšlienkou - prežiť. Ale, zdá sa akoby sa vo mne pomály niečo menilo, že by v tom malo prsty toto okolie?
"Čo robíte okrem čítania?" opýtam sa muža, ktorý nás prijal, pritom si ruky položím na stôl a chvíľu uvažujem čo budem teraz robiť. Ostanem tu? Prečo nie. Strecha, hradby, teplé jedlo, žiadny orkovia (alebo ako sa povedia po slovensky Very Happy). Predpokládam, že za oplátku budem musieť robiť určité práce, nevadilo by mi to. Hlavne, že by som sa niekde usídlil.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 03, 2017 8:53 am
Knižnica
Pobafkával som z fajky a sledoval som prúžky dymu, ktoré stúpali k stropu. Pozeral som sa na nich. A počúval som ich. Faramir položil zaujímavú otázku, ja som na ňu chcel odpovedať. Jordi odpovedal ako prvý. Túlal sa. Ja som bol tiež tulák. Natiahol som si svoje dlhé nohy pred seba a pohodlnejšie som sa usadil v kresle. Jordi mu položil protiotázku, visel som pohľadom na Faramirovi. Čakal som čo z neho vypadne, celkovo pôsobil učene. Preto asi aj tak veľa čítal, mňa knihy bavili, ale len niektoré, napríklad o Isildurovi a Prsteni, veľkej bitke so Sauronom a podobne. ,,Ja sa tieź len tak túlam svetom." povedal som.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 03, 2017 9:07 am
Knižnica
Pozeral som sa na oboch chlapcov. Jastril som pohľadom z jedného na druhého. Obaja povedali, že boli tuláci, respektíve vandráci. A čo? veď to je úplne jedno. Jordi sa ma opýtal a ja som sa pozrel na Chodca, ktorý sa natiahol a začal fajčiť. Sivý dym stúpal nahor kde sa prepletal medzi trámami. ,,No študoval som u Elfov schopnosti maskovania, stopovania, či boja." vymenoval som. Teda boj som sa učil u otca s pomocou staršieho brata. Obaja mohli mať nad päťnásť rokov. Uvažoval som nad tým, mám pevnosť a mám tu podmienky na nikým nerušené štúdium a pokoj od zvedov a Sauronových služobníkov. 
Jordi Nagye
Jordi Nagye
Admin
Počet príspevkov : 33
Join date : 15. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 04, 2017 4:55 pm
Knižnica
Počúvam tento rozhovor, ktorý zrejme prebieha iba medzi mnou a Faramirom. Chodec sedel vedľa a pofajčoval si zo svojej dímky. "To znamená?" nechápavo pozriem na Faramira, no potom sa zamyslím až skoro hýknem. "Čiže to znamená, že ste..." poviem a snažím sa príjsť na to správne slovo.
"...Hraničiar?" dodám nakoniec čo ma prinútilo sa na stoličke pomrviť. Neviem či ma to má fascinovať alebo ustráchať, no to bolo jedno. Hlavne, že sa mňa ten muž.. ujal? Bol som stále ešte dieťa.. mužom som sa nemal ani šancu stať. V takých podmienkach, iný by to zvládli no ja nie.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Oct 05, 2017 10:49 am
Knižnica
Pozrel som sa na Faramira, vraj sa učil umeniu hraničiarstva u Elfov. Ha, to mu tak uverím. ,,Asi hraničiarom naozaj je, lenže je tu jeden problém." povedal som a pozrel som sa na Faramira. Dal som si ruky za hlavu a pozrel som sa na neho prísnym pohľadom. ,,Faramir, vieš v čom je problém? Hraničiari sú nestranný. Tak ako mi vysvetlíš tú uniformu kapitána gondorskej stráže?" spýtal som sa podozrievavo. Jordi zrejme nebol v tomto dosť zabehnutý, dôveroval mu. Ja som mal však hlavu plnú pochybností. Nechcel som dodzigávať chlapíka čo nám, ponúkol prístrešie, plnú komoru a  výcvik. Lákavá ponuka, ale život ma naučil, aby som neveril hneď každému, hoc jeho úmysly sú možno čisté. 
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Oct 05, 2017 11:05 am
Knižnica
Po dlhšom čase sa ozval Chodec. Jeho otázka bola dobrá. Prečo stále nosím uniformu Gondoru? ,,Gondor je moje rodné mesto a stále, hoc som odišiel, mám ho rád, istým spôsobom, vieš, tá uniforma, to všetko mi pripomína to, čím som bol, nedokážem sa zbaviť svojej minulosti..." priznal som sa. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Sun Oct 08, 2017 5:27 pm
---> Most
Postava v plášti pomalu kráčela po mostě směrem k bráně. Pokud by se někdo díval, mohl by vidět, že ona postava má u pasu meč a plášť nepatří mezi zrovna nejnovější a ani nejčistší. Tomu se ale nelze divit, protože kdo ví, kolik času strávil tenhle mladík na cestách a protože si nevede žádného koně, je víc než jasné, že celou tu cestu musel ujít pěšky. Dojde až k bráně, zastaví u ní a rukou v rukavici na ni krátce zaklepe. Tohle místo je pěkně děsivé. Jsem tu vůbec správně? Říkali, že je to tady, ale u vesničanů jeden nikdy neví. Věnuje krátký pohled svému okolí a pak si přitáhne kapuci pláště hlouběji do očí. Vypadá to tu trošku opuštěně.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Sun Oct 08, 2017 8:19 pm
Most ---> Vzhůru do pevnosti! (Tedy na nádvoří)
Opravdu je to tu nějaké opuštěné. Pomyslel si mladík a začal cosi hledat po kapsách. Vylovil jakýsi malý a značně zkroucený drátek, krátce si ho prohlédl a pak se sklonil k bráně. Nikomu snad nebude vadit, když se tu trošku porozhlédnu. Stoupl si tak, aby jakémukoli z možných přihlížejících znemožnil vidět, co dělá, chvilku něco kutil a pak s nevěřícným výrazem jen strčil do křídel brány. A ono je navíc otevřeno?!Buď je tu tedy vážně pusto a nebo naprosto nedbají an bezpečnost. Co kdyby někdo vypáčil zámek a vloupal se sem... Pohled mu padne na drátek, který stále svírá v ruce, zatváří se, jako by ho viděl poprvé v životě a rychle ho schová do kapsy. Tiše jako myška se prosmýkne dveřmi, stejně tiše za sebou zavře a pak se rozhlédne po nádvoří. Založí si ruce vbok. Takže kam bych se mohl vydat dál?
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Sun Oct 08, 2017 8:39 pm
Nádvoří ---> Spousta dalších místností ---> Knihovna
Pokračoval přes nádvoří rovně a dál do pevnosti a brzy se ocitl na cvičišti. Celou tu dobu se pohyboval tiše a rozhlížel se, jestli někde neuvidí někoho dalšího, ovšem opravdu to tu vypadalo jako po vymření. jeho další kroky z cvičiště vedly do vestibulu a pak chodbou doprava a čím déle se tu pohyboval, tím víc přestával být opatrný. Proč být také opatrný někde, kde nikdo jiný není? A tak tedy otevřel dveře do knihovny... a zůstal překvapeně zírat na tři postavy, které se tu nacházely. Tichounce dveře opět zavřel, vycouval zpět do chodby a tam se opřel o dveře. Vida, tak přecejen tu někdo je... Co dál?
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 8:21 am
Knižnica
Mlčky som pofajčieval a prúžky dymu stúpali k trámom, bolo len málo situácií,kedy som dokázal byť úplne uvoľnený, lenže nič netrvá veky. Fajku som okamžite zahasil a položil na stôl. A keď som začul na chodbe kroky a sledoval som odýchlenie dverí, ktoré však niekto rýchlo opäť zabuchol, vyskočil som na rovné nohy a poď ho ku dverám. Vraj hraničiarsky majster, pcha, jemu by ušiel cez hranice aj Olifant. pomyslel som si pohrdlivo. A stisol som mosadzenú kľučku na drevených, dverách. Avšak neznámy sa o ne opieral, ja som sa však zaprel do dverí celým svojim lavým bokom a dvere povolili natoľko, že som sa dokázal pretlačiť von. Dvere sa s hrmotom a škrípaním pántov zabuchli a ja som stál nad postavou sediacou na kamenej dlážke opierajúc sa o dvere. Spod kapucne jej vykukovali tmavé hnedé vlasy. Celú scenériu osvetľovala jedna jediná zdochýňajúca svieca v kovovom kahanci. ,,Kto si a čo tu chceš?" spýtam sa a čakám na odpoveď. Mordorský špeh? Gondorský posol? Elf z temnohvozdu? uvažoval som, tá posledná možnosť mi prišla vylúčenia hodná už hneď na začiatku.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 2:24 pm
Knihovna
Rozhodně nečekal, že by se někdo pokusil dveře otevřít a už vůbec ne takovou silou. Koneckonců se o ně neopíral proto, aby někomu zabránil vyjít ven, spíš ze zvyku, protože mu bylo hloupé a skoro i nepříjemné zůstat prostě stát uprostřed chodby. Zvedl se ze země, oprášil si oblečení, i když tomu už to moc pomoct nemohlo a pak věnoval krátký pohled tomu druhému. Kapuci si ovšem nechal na hlavě a byl si docela jistý, že vzhledem k mizernému osvětlení není z jeho obličeje vidět nic, snad až na pár pramínků vlasů. "Jo, to kdybych věděl..." Zamumlal si pro sebe tiše, pak pokračoval už hlasitěji. "Jsem Deride a hledám tu nějakého hraničáře. Nejlépe někoho, kdo to tu vede." Nebyl si moc jistý, co si myslet o tomhle, ale odhadoval, že se jedná spíš o učně. "Mimochodem máte otevřenou bránu. Pak se nemůžete divit, že vám sem někdo takhle napochoduje."

//Já napsala, že se opírá o dveře? To měla být stěna... no nic, nevadí
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 2:48 pm
//: Soráč... Chybčka se vloudila. Aragorn faramira neznáša
Chodba
Pozeral som sa na chalana čo sa predstavil ako Deride. Do tváre nám obom nebolo vidno, pretože obaja sme mali na hlavách kapucne. ,,To by som sa mal nahnevať na toho blbečka Faramira, je to jeho pevnosť. Panák jeden nepodarený." zahundral som. Chalan bol o niečo starší ako ja. Ale tým, že som mu nevidel do tváre, nevedel som, ako vyzerá. A ani on mňa poriadne nevidel. ,,Toto je pevnosť. A ak sa ten nepodarok Faramir nazýva hraničiar tak si na správnej adrese." dostal som zo seba. Faramira som od prvej chvíle neznášal. Prišiel mi až príliš nóbl. Vadila mi tá jeho strojená kultivovanosť. ,,Som Chodec, ten týpek so svetlými vlasmi v gondorskej uniforme je Faramir." predstavil som seba aj Framira. ,,A ten tretí je Jordi." dodal som a pozrel som sa na Derideho. Keby toto bola moja pevnosť tak ju strážim celý deň.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 3:04 pm
Knižnica - Chodba
Chodec v okamihu zahasil fajku a vyskočil na rovné nohy, poďho von. Vystrelil ako šíp z luku. Potom vykĺzol von a znelo to akoby sa s niekým rozprával, hovoril podráždene. Blbeček Faramir a panák jeden nepodarený... tak zneli niektoré jeho slová, nech mi len nadáva. Chumaj jeden sprostý neskúsený. ,,Tak to teda nie, Chodec..." zavrčal som. A otvoril som dvere s tým, že mu hneď vynadám...
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 3:47 pm
Chodba
Deride zvedl obočí, přestože to mohl ten druhý jen těžko vidět. "Když je to jeho pevnost, jak by jsi na něj mohl být naštvaný, když nezavře dveře?" Opravdu nevěděl, co si o tomhle člověku myslet. Choval se, jako by mu to tu patřilo. Předpokládal, že se jedná o nějakého šlechtice, ale na druhou stranu, takoví se mezi hraničáři nenacházeli zas tak často a když ano, nechovali se jako nevychovaní šlechtičtí synkové. Přesto si zatím žádný konkrétní názor nevytvořil, spíš byl zvědavý, co se z něj ještě vyklube. Rozhodně ale odhadl, že nemá pána pevnosti rád. "Chodec? To je zvláštní jméno. Těší mne."Došel pár kroků směrem ke dveřím. "Dobře, pokud by jsi mě na chvíli omluvil, šel bych si s Faramirem promluvit." Natáhl se pro kliku, ale ve dveřích málem vrazil právě do oné osoby, se kterou si chtěl promluvit. Spěšně zacouval zpět na místo, kde původně stál, aby mu uvolnil cestu. Ten někdo aktuálně totiž neměl zrovna přívětivý výraz.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 6:28 pm
Chodba-Knižnica
Kretén jeden prestarnutý, senilný. pomyslel som si a bol som rád že Faramir nie je elf alebo niekto kto vie čítať myšlienky. Bol som nahnevaný. Vážne som nepotreboval sa handrkovať s Faramirom, ale mal som ho fakt plné zuby. Je to ten typ človeka čo dokáže naštvať behom piatich sekúnd. ,,Každý čo sem príde sa čuduje, že je tu taký jednoduchý prístup. Nespoliehať sa na hory že ťa ochránia. Tiene na východe sa predlžujú." zahundral som a prešiel som okolo Faramira do knižnice.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 6:53 pm
Chodba
Chodec čosi zahundral, prešiel okolo mňa a zmizol v knižnici, ostal som na chodbe len ja a ten cudzinec. Možno som vážne neopatrný? Alebo Chodcovi prídem pod úroveň? Nevedel som sa rozhodnúť. S tým budú problémy. pomyslel som si trochu znechutene a pozrel som sa na chalana. Bol starší od Chodca s Jordim, to som poznal aj napriek tmavej chodbe. Avšak nebol takým starým ako ja. ,,Tak dobre, môžeme spolu hodiť reč. Ako vidíš, Chodec je taká iná povaha." začal som. V mojom hlase znel silný gondorský prízvuk, hoc by som sa ho snažil akokoľvek zamaskovať, nedalo by sa to. ,,Ale čo už, na čo si sem však prišiel?" spýtam sa. Chodec bol ostražitý akoby niečo desivé zažil a má problémy s komunikáciou medzi ľuďmi. Nepúšťal si ich k telu a bol akýmsi chladným... Ja som však nemal s tým problém. Ľudia sú taký aj onaký. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 7:10 pm
Chodba
Deride sledoval odcházejícího Chodce zamyšleným pohledem. Dostat se sem ve skutečnosti nebylo tak jednoduché a i kdyby nebyla brána otevřená, já bych se dovnitř dostal. To Faramira vážně tak nenávidí? Pomyslel si a jakmile Chodec zmizel v knihovně, otočil se zase na druhého hraničáře. "Jiná povaha možná, spíš tě ale vážně nenávidí." A přesto žili v jedné pevnosti. To by nemuselo jednoho dne skončit dobře. Když mu Faramir položil otázku, proč sem přišel, shodil si kapuci z hlavy a vážně se na něj podíval. Tohle bude složitější. "Doslechl jsem se, že tu najdu hraničáře. Pro začátek, nepotkali jsme se už někdy? Neznáme se?" Tvářil se, jako by mu na odpovědi na tuhle otázku opravdu záleželo.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 7:19 pm
Chodba
Čo to do Chodca vošlo? začudoval som sa. Chodec bol iný, bol prchký a všetko bral príliš vážne. On sa s tým výrazom kamennej sochy hádam aj narodil. ,,Je prchký, asi ako každý pubertiak." zašomral som.Možno ma fakt ozaj nenávidí. Vyčíta mi moju nezodpovednosť, to by som mal robiť ja nie? ,,Áno, nájdeš tu hraničiarov. Avšak len málo. Práve sem začali prichádzať,len pred pár dňami." povedal som a pozrel som sa do stropu. ,,Eh. Nepamätám si, žeby sme sa niekde videli. Teda ja si nespomínam." povedal som mu pravdivo. spomínal som si na mnoho tvárí, ale táto medzi nimi nebola. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 09, 2017 7:37 pm
Chodba
deride pouze pokrčil rameny. Nevěděl co k tomu říct, navíc mu nepřipadalo vhodné bavit se o někom za jeho zády. "Hádám, že jste tu jen vy tři. je to tu dost pusté a prázdné, ale asi se není čemu divit, není tak snadné to tu najít." A mimo to by sem žádný člověk jen tak náhodou nešel. Lidé bývají pověrčivý a když vidí temnou pevnost, rozhodně se nevydají ji prozkoumat. Spíš se jí obloukem vyhnou, taková už je doba. Na jeho odpověď kývl a nasadil si kapuci zpátky na hlavu. "Dobře, já taky ne." V jeho hlase byla zároveň slabě slyšet úleva, ale i zklamání. Méně pozorný posluchač by si toho ani nevšiml. Takováhle odpověď mohla vyznít poněkud zvláštně, vzhledem k tomu, že se na tuhle otázku zeptal on. "Takže proč tu jsem, mám hraničářský výcvik. Pravděpodobně." Na okamžik se odmlčel, vypadal zamyšleně. Co jsme od téhle návštěvy vůbec čekal? Že tu potkám někoho známého? Že narazím na něco, nějakou malou nápovědu k tomu, kdo jsem a proč si ze své minulosti nic nepamatuju? Svěsil ramena a zadíval se kamsi na podlahu. "Ani nevím, proč jsem tady. Vypadalo to jako dobrý nápad, ale asi to bylo k ničemu jako všechno ostatní"
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 9:20 am
Chodba
Keby som bol sám a na svojich cestách uzrel Chodca, zrejme by som sa ho trochu bál. ,,To rád počujem, že máś hraničiarsky výcvik. A u koho? U Elronda v  Roklinke alebo u niekoho iného?"  spýtam sa zvedavo. ,,Zbytočné nič nie je, každý tu má nejaké poslanie." povedal som. Každý tu má nejakú úlohu, nik tu nie je len tak. Je to pravdepodobné, že ani ja som sa nenarodil len tak pre nič za nič. ,,Každý je dôležitý." povedal som napokon. Dokonca aj ten Chodec. pomyslel som si.  
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 9:29 am
Knižnica-Chodba-Citadela-Hlavné nádvorie-Hradby
Nemohol som tu byť len tak nečinne. Nešlo to. Zvrtol som sa a pobral som sa cez chodbu okolo Faramira a Derideho. Išiel som ráznym dlhým krokom, nezastavil som sa, neobzrel som sa, išiel som automaticky. Netrvalo dlho a ja som sa vymotal z Citadely a napokon som sa dostal na nádvorie. Bolo spustnuté a cez ťažké mraky presvitalo slnko. Kamenné dlaždice boli pokryté vrstvou snehu. Podišiel som k odýchlenej bráne a jedným pohybom som ju zabuchol. Potom som dvere zavrel na závoru aby sa cez dvere nik nemohol dostať. Potom som sa rozhliadol naokolo. Do chladného kameňa hradieb, boli vytesané sotva viditeľné schody, ktoré viedli priamo na hradby (na vrch hradieb). Vyšiel som po schodoch a postavil som sa na miesto od ktorého som mohol sledovať most a cestu za ním. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 1:27 pm
Chodba
Sledoval, jak Chodec prošel kolem a zamířil kamsi pryč, pak se otočil zpět na Faramira. "To je ten problém, nevím. Je to možné, ale stejně tak je možné, že i u někoho jiného." Roklinka. V Roklince žijí elfové. "Abych byl upřímný, ze svého života si pamatuju jen události posledního měsíce." Teď se nedíval na Faramira, naopak vypadal dokonale zaujatý nejbližší zdí. "Možná máš pravdu, možná ne, ovšem mému účelu, jak se zdá, návštěva vaší pevnosti neposloužila. No nevadí, třeba bych vám mohl být alespoň nějak užitečný."
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 1:43 pm
Chodba
Chodec prebehol okolo nás a zmizol za rohom. Chvíľu som sa za ním pozeral a potom som sa vrátil pohľadom na Derideho. ,,Aha, čiže nevieš nič, o tom kto si bol." dumal som na hlas. ,,Tu je každý s dobrými úmyslami vítaný, pokiaľ samozrejme nie je Jeho služobníkom či zvedom." povedal som a pozrel som sa smerom na východ. Mordor... pomyslel som si. ,,V čom si dobrý? Ja som skôr lukostrelec." nadhodím.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 4:24 pm
Chodba
Pomalu zavrtěl hlavou. "Můžu se jen dohadovat, pokud tedy nenarazím na někoho, kdo mě znal." Zvedl pohled k druhému hraničáři. "Pokud by někdo byl služebníkem toho, o kom mluvíš, ať už je to kdokoli, neměl by dobré úmysly, nebo snad ano?" Ano, o Roklince už zaslechl, ale kdo je ten pověstný On, kterého se všichni bojí, to se k němu ještě nedoneslo. Bez známky pochopení se zadíval stejným směrem, jako Faramir. Nevím, co tam vidí, já vidím jen stěnu... Celkem rychle toho nechal. "Lukostřelbu zvládám docela dobře, ale dávám přednost meči." Svůj další talent, který už stihl objevit, radši nezmiňoval. Lidé nemají rádi, když jim někdo vybírá kapsy. I když jak to odhadoval, okrást během rozhovoru Faramira by nebylo vůbec těžké.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 4:42 pm
Chodba
Pozeral som sa na Derideho. ,,Hovorí sa, že Sauron sa prebudil a vracia sa do Mordoru." šepol som. Povedal som aj jeho meno, možno si spomenie na Pána Prsteňov a na krajinu tieňov. ,,Meč, možno Chodec je dobrý šermiar, všimol som si jeho meč. Môžeš si ho oskúšať." povedal som a tým som ho nenápadne chcel naviesť aby skúsil nadviazať spojenie s Chodcom. Keď sa s ním nedokážem dohovoriť ja, môže to skúsiť niekto iný. pomyslel som si. Nieže by som si nad tým umýval ruky, ale chcel som vedieť viac o Chodcovi. 
Sponsored content

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 2 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru