strider
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

+2
Jordi Nagye
Admin-Strider
6 posters
strider :: HRA :: HRA
Goto down
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 4:54 pm
Chodba
Přikývl a chvíli se tvářil, jako že ví, o čem Faramir mluví, pak se ale zamrečil. "Kdo je Sauron," On nešeptal, naopak stále mluvil stejně nahlas. věděl o pověře, že když se vysloví jméno něčeho zlého, může se to rozhodnout vás přijít navštívit, ovšem neviděl smysl v tom šeptat. Když vás to něco může slyšet na stovky kilometrů, jako by snad záleželo, jestli ztišíte hlas. Ovšem na to druhé kývl. "Pak se ho zeptám, případně si můžeme dát cvičný souboj, ale teď, je tu někde místo, kde bych se mohl převléct a uložit si věci?" Rozpřáhl ruce, aby Faramir mohl vidět na jeho nepříliš čisté oblečení. Zavazadel moc neměl, v podstatě jen tom, co měl na sobě a pak pár věcí v malém cestovním vaku, který mu teď visel přehozený přes rameno.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 5:40 pm
Chodba
On nevedel kto je to Sauron? ,,Sauron, pôvodca všetkého zla, sídli na východe, v Mordore. Stvoriteľ jedného prsteňa, toho legendárneho jedného prsteňa, vraj sa opäť prebudil." povedal som, dúfajme, že vysvetlil kto je to Sauron. ,,Jeden všetkých privedie, do temonoty zviaže... To na ňom stojí, myslím tým tri prstene elfov, sedem pánov trpaslíkov a deväť mužom, ktorých osudom je skon. Teraz sú to prsteňové prízraky, čierna deviatka." vysvetlil som a obzeral som sa okolo seba. Vedel som to len preto, že som strávil mladosť medzi knihami. ,,Vrátiš sa po tejto chodbe a na rázcestí zahneš doprava, tam nájdeš dvojo dverí, ty vstúp do tých čo sú napravo.Tam nájdeš postele a pod nimi nájdeš nejaké oblečenie. Môžeš sa tam zložiť." povedal som mu napokon. Ach jaj Faramir, chováš sa ako úplný tupec, nevieš čo je správne, niekto ti zahmlil zrak a vnímanie. pomyslel som si.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 6:25 pm
Chodba
Na okamžik přemýšlel, o kterém prstenu to ten druhý mluví, ale víceméně chápal, kdo to tenhle Sauron je. "Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže." Odrecitoval téměř automaticky onu krátkou básničku, když ji Faramir zmínil. Takže tenhle prsten. Dobré vědět. Kývl na onen popis cesty. "Díky, mám pak přijít zase sem, nebo někam jinam?" Prošel chodbou okolo, těsně vedle Faramira, ale pak zastavil a otočil se k němu zase čelem, aby počkal na jeho odpověď. Ruce měl schované v kapsách. "Pokud by to nevadilo, asi bych tu pak potřeboval trošku provést."
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 6:29 pm
Chodba
,,Tak si len choď, alebo skús si nájsť Chodca." poznamenal som a pozrel som sa na Derideho. ,,Fajn, môžeme sa prejsť po celej pevnosti. A navyše sa dozvieš kde sú pasce aby si sa mi do nejakej nechmatol." povedal som a pozeral som sa na Derideho. ,,O tom prsteni ani slovo." povedal som a pozorne som sledoval jeho tvár zahalenú v kapucni. Bol som celkom pokojný. Chodec je fajn chalan, avšak všetko berie vážne. pomyslel som si. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 6:43 pm
Chodba ---> Pokoje ---> Zpět na chodbu
"Dobře, za chvíli jsme zpátky." rychlým krokem zamířil chodbou pryč. Když se dostatečně vzdálil od Faramira, vytáhl ruce z kapes a zadíval se na jejich obsah, jako by ho viděl poprvé v životě. Kde jsem tohle... tohle musí přestat. okrádat lidi na ulici ještě jde, ale pokud tu chci zůstat natrvalo, musím si na to dávat pozor. Zamračil se na pár drobných mincí ve své ruce. Není moc bohatý. Od někoho v gondorské uniformě bych čekal víc. Možná vojákům snížili žold. Ukryl mince zpět do kapsy, když došel ke dveřím chlapeckých ložnic. O prstenu ani slovo? Dobře, i když si nemyslím, že by to nějak vadilo. Jestli je to veřejným tajemstvím... a tak to vypadalo, tvářil se, jako by to měl vědět každý. Vešel dovnitř a vybral si postel v rohu místnosti, dál od dveří. Položil si cestovní vak na zem vedle. Vylovil z něj dřevěnou krabičku a složený list papíru, které zastrčil hluboko pod postel, pak se rychle převlékl do čistého oblečení, přemístil si věci z kapes ze špinavého hraničářského pláště do toho, který měl teď na sobě, přetáhl si kapuci opět přes hlavu. Veškeré své oblečení i cestovní vak samotný zakopl pod postel. O tohle se postarám pak, sluhy tu asi nebudou mít. Rozběhl se zpět směrem ke knihovně a za Faramirem.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 7:22 pm
Chodba
Deride odbehol tým smerom, čo som mu povedal, osamel som a sledoval som chodbu. Ach jaj. Pozeral som sa na chodbu a čakal som na neho. Onedlho sa s dupotom vrátil. ,,Pozrel by si si učebňu alebo radšej, tréningové priestory?" opýtal som sa ho a siahol som si na zátylok. ,,Alebo?" navrhnem a pozerám sa na Derideho. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 7:32 pm
Chodba
Deride zastavil vedle Faramira. "Nejdřív třeba tu učebnu, pak to druhé." Odpověděl na otázku. Měl bych mu ty peníze vrátit. Pokud nemá nějaké tajné zásoby, tak jich nemá moc. Chvilku na Faramira zamyšleně hleděl. "Ale než vyrazíme, mohl bych tě o něco poprosit? Nastav ruce." No tak to bude vědět, no a co. Pozorně druhého hraničáře sledoval. Podobný požadavek mohl také působit dost zvláštně, ovšem Faramir už měl příležitost si zvyknout, že se bude ptát na divné věci. Deride byl docela zvědavý na jeho reakci, až mu peníze vrátí, protože se zdálo že ten si ani nevšiml, že byl okraden. Podobná situace se mu ovšem moc nezamlouvala, i když moc dobře věděl, že si za to může sám. Někdo má ve zvyku zamykat si dveře od domu nadvakrát, než jde spát, někdo má ve zvyku podat ruku, když se s někým potká, někdo prostě na potkání vybírá kapsy.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 7:50 pm
Chodba
Pozeral som sa na Derideho. Dosť zvláštna požiadavka. Ale no čo už, s bratom sme si podávali ruky vždy keď sme sa lúčili alebo vítali, pokladal som to za gesto dobrých vzťahov a priateľstva. Podal som mu pravú ruku. Keby mi bol z bližšej rodiny, tak by som mu podal ľavú, lebo ide o srdce. Ale takto som mu podal ruku v koženej rukavici. Nešiel som k nemu blízko na dĺžku lakťa. ,,Nech medzi nami panujú dobré vzťahy." povedal som mu a pozeral som sa na Derideho. Zvláštne. pomyslel som si.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 8:10 pm
Chodba
Okamžik zíral ana Faramirovu napřaženou ruku. Tak moment... aha. Udělal rukou odmítavé gesto. "Nic proti tobě, ale takhle jsem to nemyslel. Řekl jsem nastav ruku, ne podej mi ruku. Asi takhle." Vytáhl prázdné ruce z kapes a udělal z nich před sebou mističku. Zkoumavě se na Faramira zadíval a ruce zase svěsil. Proč to musí být tak složité. "Ne tedy, že bych měl něco proti třesení rukou, já jen..." Podívá se na jeho ruku. "Mimochodem, když si s někým třeseš rukou, je slušnost si sundat rukavice. Kdokoli, kdo nosí gondorskou uniformu, by to měl vědět." Zpraží staršího hraničáře nesouhlasným a káravým pohledem zároveň.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 8:32 pm
Chodba
Aha on chce toto. Nastavil som mu dlane tak ako mi ukázal, pôvodne som nerozumel čo mi tým chce nazančiť. ,,Počuj, ja to dobre viem, ale... Dnešná doba je podivná, treba sa mať napozore, čo ak máš na rukách nejaký jed?" podpichol som ho, Deride sa tváril tak že ma karhá. Bral som to ako zábavku. ,,Oparnosti nie je nikdy dosti." riekol som a pozeral som sa na Derideho s otvorenými dlaňami. Pre mňa to bola zábavka, nič viac. ,,A potom môžeme zájsť za Chodcom a trochu s ním hodiť reč." povedal som.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 8:39 pm
Chodba
Deride zavrtěl hlavou. "To je sice možné, ale tím bych otrávil i sám sebe. A právě tohle je důvod, proč se rukavice sundávají. Symbolicky tím druhému říkáš, že nemáš v úmyslu ho otrávit. Napustit jedem rukavice je daleko jednodušší." na chvíli se odmlčel a zamračil se. Nevím, jestli chci vědět, odkud vím tohle. "Proti tomu taky nic nenamítám." Jen doufal, že se ti dva nebudou hádat, nebo si dokonce nepůjdou po krku. napadlo ho, že osazenstvo pevnosti je docela zvláštní. Dva, co spolu v pevnosti žijí a nenávidí se a pak jeden, co se ani nepřišel zapojit. Docela sem zapadal. Podíval se na Faramirovy napřažené ruce, sáhl do kapes a vysypal mu na ně ukradené drobáky. "Tyhle jsou tvoje. Myslím, že jsi je měl... v toulci?"
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 9:14 pm
Chodba
,,Teoreticky možné to je." poznamenal som. Etiketa mi poslednú dobu vyfučala z hlavy. To je ako môj otec, schovaj tú debilnú knihu a bojuj. hm.. Teória a prax je rozdiel. ,,Hm, prišiel si tu mudrovať alebo čo?" ozval som sa. ,,Odkiaľ to všetko vieš?" zaujímal som sa. A potom som ucítil ako mi do dlaní padlo pár strieborných. Áno boli moje. ,,Ako si sa k nim dostal?" spýtam sa prekvapene a dlaň zovriem v päsť a peniaze si opäť vhodím do tulca.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 9:26 pm
Chodba
Chvíli přemýšlel, snažil se z koutků své mysli vyšťárat alespoň útržek informace, který by mu napověděl, kde přišel k podobným informacím. Nebo jak se vůbec stalo, že všechno zapomněl. Jeho jediné vodítko ale teď leželo pod jeho postelí. Už dávno věděl, že podobnými myšlenkami se nikam nedostane. "Ne, nepřišel. Asi máš pravdu, že tady je to zbytečné, nejsme tu na žádném královském dvoře." Podíval se Faramirovi do obličeje. "Taková otázka je v mém případě poněkud zbytečná, nemyslíš? Ale asi jsme rád, že zrovna tohle nevím." Na další otázku ovšem dokázal odpovědět až moc snadno. Přestože ještě před chvílí dokázal docela věrně napodobovat přísného učitele, teď se tvářil jako štěně přistižené při okusování bot. "No, pravděpodobně tak, že jsme je sebral ze tvé tajné skrýše."
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 9:45 pm
Chodba
,,Myslím, žeby ti môj brat urval hlavu." zamrmlal a spomenul som si na prchkého brata, ten sa dal rozhnevať úplne jednoducho. ,,Jasné, je to absolútne zbytočné. Možno si vyrastal v Gondore, alebo v Rohane, alebo kdekoľvek inde, trebárs aj v povodí." uvažoval som nahlas. A pozeral som sa na Derideho. ,,Videl si niekedy to mesto? Minas-Third, jeho biele prísne veže? Alebo sieň v Edorase?" spýtal som sa. V Minas-Thiride som vyrastal, ale aj tak som rád chodil do Rohanu. ,,Sú to krásne zeme." poznamenal som.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 10, 2017 9:54 pm
Chodba
Přestal se tvářit tak schlíple, na jeho obličeji se opět usadil obvyklý výraz "Tak to jsem rád, že jsi to ty a ne on." Kývl směrem k Faramirově toulci. "O tomhle jsem se radši nezmiňoval, ale občas prostě vybírám lidem kapsy. nedělám to schválně, občas si toho ani nevšimnu, je to zvyk, i když dost hloupý." Neřekl, že se to pokusí nedělat, to zkoušel už teď. "Možná to o mě něco vypovídá. nevím jak dřív, ale teď se snažím všechno vracet." V rámci možností samozřejmě. "Možná nejsem ani ze Středozemě." Dodal ještě. "Ovšem u tebe není pochyb odkud jsi." Ukázal na Faramirovu uniformu. "Možná, možná ne. Ten název mi něco říká. Provedeš mě tu tedy?" Už začínal mít pocit, že tu stojí a konverzují docela dlouho. A od samého stání ho začínaly bolet nohy.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 11, 2017 8:58 am
Chodba-Citadela-severné nádvorie
Pozeral som sa na Derideho. ,,Aha, to má aj svoj osobný termín, vreckár. Zlodeji kradnú veľké veci, ale vreckári vyberajú vrecká." povedal som. Tak je tu celkom veselá spoločnosť, veselo ako na cintoríne. Napadlo ma staré prirovnanie. ,,Mali by sme sa pohnúť." prehovoril som a vykročil som chodbou smerom do citadely. ,,Pod ňou sa nachádza jedna z dvoch zásobární." povedal som, keď som sa zastavil na drevenom poklope. Zahol som do ďalšej chodby. Pevnosť to bola rozvetvená a členitá. Cez jedno okno som zazrel na hradbách Chodcovu meravú postavu, ktorá ostro sledovala cestu k pevnosti. Potom som pokračoval v ceste a ocitol som sa na severnom nádvorí, bolo menšie ako to, ktoré bolo pri bráne, avšak sa tam nachádzal nízky domec. ,,Tam je miesto na tréning, ak by bolo zlé počasie." povedal som. V strede dvorca bola kamenná studňa. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 11, 2017 2:55 pm
Chodba ---> Následuje Faramira
Deride přikývl. "Ano, já vím. Ale pojem zloděj se dá použít i univerzálně." Když nad tím tak uvažoval, neměl by problém se někam vloupat a ukrást i něco většího, pokud by k tomu měl dost dobrý důvod. Ale to nahlas neříkal, už vybírání kapes samo o sobě stačilo. Následoval Faramira chodbou, cestou se pečlivě rozhlížel okolo, aby mu neunikl žádný detail. Pevnost jako tahle by mohla mít i pár tajných chodeb nebo místností. Zásobárna, to byla taky důležitá místnost. Během cesty nemluvil, pouze poslouchal, co Faramir říká. I on si všiml Chodce na hradbách. Vypadalo to, že ten bere bezpečnost daleko vážněji, než Faramir. Když se dostali na nádvoří, Přistoupil blíž ke studni a nahlédl do ní. "Máte to tu pěkně zařízené."
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 11, 2017 4:25 pm
Severné nádvorie-pri stajniach-Priechod medzi severným nádvorím a zadným vchodom
,,Ja som ju tu takto objavil, ale pár mesiacov mi trvalo kým som poriešil aby to tu bolo funkčné. Bolo treba mnoho  opráv a rekonštrukcií." povedal som Deridemu. ,,Bola to už dávno zabudnutá pevnosť." podotkol som a podišiel som k stajniam.,,Zrejme sa tu budú dať chovať aj kone." povedal som mu a pozrel som sa na nízke stajne. Ako každý hraničiar by mal poznať aj on zadné vrátka. pomyslel som si. Pevnosť bola dômyselne skonštruovaná. Medzi stajňami a severnými hradbami sa nachádzala úzka ulička, kde niekto širší musel ísť bokom. ,,Tu sa nachádza tajný priechod zo severu. Dá sa v prípade nebezpečia tadeto uniknúť." povedal som mu a pozrel som sa na drevené úzke dvere, ktoré boli z časti vymrežované. ,,Zatiaľ mám kľúč len ja." zazneli moje slová.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 11, 2017 10:24 pm
Za Faramirem
Odstoupil od studny a vydal se opět za Faramirem. "Je to ale dobré místo na pevnost hraničářů. Když jsem to tu uviděl poprvé, skoro mi to připadalo jako nějaká pevnost duchů." Nedivil se, že bylo potřeba to tu opravit. podobných opuštěných pevností, jako byla předtím tahle, tu muselo být víc a když to tu lidé opustili, pravděpodobně se na ně pak zapomnělo a byly dlouho nevyužívané. Když někde nežijí lidé, budovy chátrají a rozpadají se. Věnoval krátký pohled stájím. Aktuálně ho příliš nezajímaly, koně nevlastnil a ani si neplánoval žádného pořídit. Pohybovat se pěšky bylo sice pomalejší a namáhavější, ale kůň vyžadoval péči a byl dost nápadný. Další ukázané místo, to už bylo něco jiného. Na únikových východech a tajných uličkách ho cosi neskutečně fascinovalo. Zběžně si prohlédl zámek. Šel by odemknout, ale asi by mi to chvilku zabralo. Zhodnotil ho v duchu. Ne že by to bylo potřeba.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Oct 12, 2017 1:26 pm
Priechod-Zadné dvere stajní-Stajne-Nádvorie - citadela-do podzemia
Pozeral som sa spolu s Deridem na priechod. Dole sa nešlo po schodoch ale strmým zrázom a človeku dalo prácu sa dostať hore i dole. Po zlezení skaly sa človek ocitol na ceste, ktorá sa dá vidieť z veží. Bolo to dômyselne vymyslené a ten, kto to staval mal dobré dôvody na vytvorenie skrytých cestičiek. Otvoril som staré dvere a vstúpil som do zaprášenej stajne. Seno bolo nahádzané v boxoch a z neho sa víril prach, ktorý stúpal ku kamenným stropom. Prešiel som stajňami a otvoril som hlavné dvere. Opäť sme sa ocitli na nádvorí. ,,Je to dômyselná skratka." povedal som a opäť som sa vrátil do citadely. Ale tentoraz som otvoril drevený poklop na dlážke a vstúpil do podzemia, ktoré bolo osvetlené fakľami. Ako prvú som minul komoru s hlinenou dlážkou. Išiel som však stále ďalej a ďalej.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Oct 12, 2017 9:56 pm
Za Faramirem
Tajná cestička mu připadala poměrně špatně schůdná, rozhodně byl ale rád, že ví, že tu je. Ne, že by čekal, že pevnost někdo přepadne, prostě je dobré nechat si zadní vrátka, v tomhle případě doslova. Následoval Faramira do stájí a pak dál. Nečekal, že bude tahle cesta ústit právě sem, dokonce měl pocit, že šli docela opačným směrem, ale nedal na sobě znát překvapení, když vyšli opět na nádvoří. "Ano, to vidím." ohodnotil to. Pak se vraceli kus zpátky již známými prostory a skončili zase u dřevěného poklopu. Tohle vypadá na prohlídku podzemí. Pomyslel si Deride. beze slova Faramira následoval směrem dolů. První komoře věnoval rychlý pohled, příliš se u ní nezdržoval, když ji druhý hraničář nepovažoval za důležitou.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Oct 13, 2017 12:21 pm
Podzemie
Za rohom už súvislé osvetlenie fakľami končilo a tak som, zobral poslednú Fakľu zo steny a držiac ju v pravej ruke som sa pohol vpred. Svietil som si pod nohy, dávajúc pozor na to kam stúpam. ,,Pozor na nohy." povedal som a chodba sa stáčala prudko doprava. Akýmsi prieduchom zavial chladný severák a oheň na fakle sa zatrepotal. Postupoval som a zahýbal som. Pod zemou boli chodby rozvetvené a neoznačené. Bolo to z dôvodov obrany pevnosti. Chodba sa rozšírila do akéhosi štvorcového priestoru. Bolo to miesto kde sa dalo v prípade potreby ukryť. Tieto vrchy sa stávajú obvykle útočiskom rôznych kreatúr ako sú napríklad škreti temného pána. ,,Odtiaľto sa dá dostať na západ." povedal som. Kedysi tu bola temná ríša Angmar. pomyslel som si. ,,A tam tie ďalšie chodby vedú všelijak do rôznych pascí a iné ťa dovedú do takýchto kobiek, odkiaľ sa dá dostať von. Dômyselne urobená pevnosť. Ani ja som to tu celé neprebádal." povedal som a zastrčil som fakľu do steny stĺpu.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Oct 13, 2017 3:38 pm
Podzemí
I předtím, než ho Faramir varoval, ať si dává pozor na nohy, sledoval cestu a dával pozor kam šlape. Docela podobná podzemí znal, lidé si nikdy nedali tu práci, aby tam udělali pořádnou podlahu. Ale jak tak koukal na zem, téměř nepostřehl prudkou změnu směru chodby a málem vrazil do stěny. Ještě že jde přede mnou a tohle neviděl. Pomyslel si. Hraničář, který nevidí stěny... Přitáhl si plášť blíž k tělu, nebylo tu zrovna nejtepleji. Pozorně se rozhlížel po celém prostoru, který mu druhý hraničář ukazoval. Tedy po prostoru, kam sahalo světlo z louče. "Takže teoreticky by se některým z vyústění chodeb dalo dostat i do pevnosti?" Zeptal se po chvíli.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Oct 13, 2017 3:53 pm
Podzemný priestor
Pozeral som sa okoo seba na priestor. Dlážka bola kamenná, nie hlinená, ako chodba. ,,Áno teoreticky možné to je, ale prakticky... Von sa dostaneš jednoducho, ale dnu? Musel by si byť elf aby si tie prichody uvidel. Ale toto elfovia nestavali, stavali to ľudia, po páde čerňokňažníckej ríše Angmar. Potrebovali sa brániť a preto táto pevnos´t je tak dômyselne urobená. " povedal som Deridemu. ,,Tie priechody asi robili trpaslíci, lebo ich nevidno. Teda ak by nastali správne podmienky." zazneli moje slová. Miestnosť v ktorej sme stáli, nebola archeticky ničím zaujímavá, neboli tam nijaké fresky ani nič podobné. 
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Oct 13, 2017 4:26 pm
Hradby
Stál som na hradbách bez pohnutia a sledoval som krajinu pod sebou. Kdesi sa mnou sa mihol Faramir s Deridem, zdalo sa, že si ma nevšímajú. Rozhliadal som sa doďaleka a sledoval som krajinu. Bola to pekná zem. Kedysi však nebola, lebo v dávnych dobách bola známa ako Angmar, o histórií som vedel toho pomerne dobre. Avšak, pramálo ma to zaujímalo v tejto chvíli. Jastril som pohľadom na cestu a most a rukou som prešiel k pošve svojho meča. Bol to starodávny meč, patril Elendilovi. To bolo v dávnych dobách. 
Sponsored content

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 3 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru